Róża pasuje na każdą okazję

Kwiaty z szynki serrano

Kwiat z szynki serrano

Oto proste wskazówki w jaki sposób możemy wykonać szykowne, a raczej szynkowne i apetyczne róże. Ta, a po naszemu przystawka, wymaga niewielu składników, ale za to sporo czasu i cierpliwości oraz trochę zmysłu artystycznego. Efekt gwarantowany, rownież w sensie dekoracyjnym. Tylko, ze etap podziwiania szynkownych róż trwa bardzo krótko. Oprócz zdziwienia, czy rozbawienia, jakie wywołują na biesiadnikach, wzbudzają w smakoszach nieodpartą ciekawość i znikają ze stołu w oka mgnieniu. Ale taka jest właśnie ich rola. Bardziej niż radością dla oczu, mają byc zaspokojeniem apetytu. To jedyny kwiat, który nigdy nie zwiędnie, bo długo na stole nie pozostanie.

 

Składniki:

  • 2 cienkie plastry szynki iberyjskiej, albo szynki serrano na każdą różę,
  • paczka słonych paluszków, ale raczej z tych grubszych,
  • pęczek szczypiorku

Przygotowanie:

Bukiet w wazonie

Bukiet w wazonie

Bierzemy pierwszy plasterek szynki i zaczynamy zawijać go wokół  słonego paluszka ruchem zstępującym, tak aby za każdym zawijasem było widać trochę więcej szynki.  Nadajemu mu kształt kwiatu według własnych upodobań. Ten plasterek posłuży do wykonania  centralnej części kwiatu bardziej zamkniętej i może byc ułożony ściślej. Nasza róża zacznie  “rozkwitać” przy drugim plasterku, który imituje poszczególne płatki i powinien być fantazyjnie otwarty i w razie potrzeby wymodelowany palcami.

Na koniec należy kilka kwiatów umieścić w wysokiej szklance wypełnionej grubą solą, w którą je wkłuwamy.. Róże mogą być zrobione z wyprzedzeniem i zawinięte w folie aluminiowa, aby je przechować w lodówce, Do ostatniej chwili przed podaniem, nie zaleca się stawiać kwiatów w soli, ponieważ jej higroskopijność spowoduje zmiękczenie paluszków.

Pomysł ten można wykorzystać na każdą okazję jak np; urodziny, imieniny, bal maturalny, babski wieczór, męski wieczór itd itp.

Smacznego!

 

 

 

Publicado en Recepty y etiquetado , , , , , , , , , .