Tapas w Castellón

Castellón – najlepsze miejsca do jedzenia tapas

Nikt mi nie odmówi racji, że bedąc w Hiszpanii warto wykorzystać  każdy pretekst, aby spróbować nowe, tapasy, odmienne od tych co podają w naszym mieście. Proponujemy wybranie sie na obiad lub kolację, w poszukiwaniu najlepszych tapas z klieliszkiem dobrego wina, albo z zimnym piwem. Jeśli znajdziemy takie miejsce blisko plaży, to pomysł jest nie do odrzucenia..

Wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego natrafimy na wiele wspaniałych miast takich jak Barcelona czy Walencja, gdzie można spróbowac tapas. Ale dziś nie zajmiemy sie tymi  typowymi i znanymi miejscami, jeśli chodzi o kulturę tapas. Porozmawiajmy o Castellón, który jest mniej znany, ale jesteśmy pewni, że wszystkich mile zaskoczy.

Chcielibyśmy polecić kilka restauracji I barów wyróżniających się dobrym jedzeniem i pysznymi tapasami. Jeśli chcesz odkryć inną facetę tego miasta, pozwól nam poprowadzić się, a my zabierzemy Cię do jednych z najlepszych miejsc, gdzie można cieszyć się tą typowo hiszpańską tradycją.

LA SACRISTIA (c/Ximenez 7). Ta ładna restauracja znajduje się przy jednej z ulic, tuż obok teatru Castellón. Taras wychodzi na mały deptak, który jest bardzo przytulny latem. Wśród najpopularniejszych tapasów musimy wspomnieć o hamburgerach z wołowego ogona i kałamarnicy. Pełne menu obejmuje szeroki wybór bogatych i satysfakcjonujących potraw oraz tapasów różnych rodzajów, a także bogatą listę win. Jej strategiczne położenie w samym sercu miasta sprawia, że jest to idealne miejsce na tapas o przy każdej okazji i na każdą porę dnia.

ESTRAPERLO (c/Temprado 5). Ta przyjemna restauracja znajduje się w centrum Castellón i można tam zjeść w bardzo przystępnych cenach. Jej specjalnocią jest kuchnia baskijska, która zapiera dech w piersiach i zabytkowe staranne, dekoracje godne smaku antykwariusza sprawia, że podoba się wszystkim. Całość tworzy bliską i rodzinną atmosferę. Zaraz po wejściu serwowane są pinchos, dzięki czemu każdy może skosztować i wzbudzić ciekawość dla bogatej kuchni, godnej synnych Baskijskich kucharzy z Bilbao. Tego nie można przegapić!

TABERNA ROMERO (c/ Mayor 72) Ta nowoczesna tawerna znajduje się w samym sercu Castellón, bardzo blisko ratusza i innych ciekawych miejsc. Wyróżnia się tradycyjną, domową kuchnia ale w nowoczesnym stylu. Z taka sama starannoscia robi się tutaj tapas. Typowa gastronomia Walencji; doskonałe wina, dobre piwa i rozsądne ceny. Warto odwiedzić!

BOSKA KOMEDIA (c / Ximenez 2) Na koniec proponujemy jeszcze jedno odmienne doświadczenie kulinarne. W największym skrócie, aby wiedzieć o co chodzi. Tutaj, podczas przeglądania, lub czytania książki, można dostać kilka tapas i kieliszek wina. Jeśli jesteś smakoszem i lubisz czytać podczas jedzenia to być może Twój drugi dom. Trudno zdecydować, która z niepowtarzalnych tapas najbardziej zasługuje na uwagę. Wyśmienite tapas, dobre wina i kawas i cenne książki. Nic więcej nie brakuje do pełni szczęścia!

Jeśli lubisz dobre jedzenie i i zatrzymasz się w Castellón, nie wahaj się pójść za naszą gastronomiczną wycieczkę. Spodoba ci się!

Publicado en Szynka z Hiszpanii.